Rezystory hamowania do falowników

Rezystory hamowania podłącza się w falownikach do obwodu prądu stałego. Jest sterowany przez tranzystor hamowania (Chopper). Podczas zmniejszania się częstotliwości wyjściowej falownika a co za tym idzie zmniejszania się prędkości obrotowej silnika (hamowania), silnika wchodzi w tryb pracy generatorowej. Następuje wtedy wzrost napięcia w obwodzie pośrednim przemiennika częstotliwości i gdy napięcie przekroczy określoną wartość – tranzystor uaktywnia rezystor hamujący. Rezystor hamujący zamienia tą energię w ciepło i oddaje ją do otoczenia kiedy jest już odłączony. Przeciążalność rezystorów hamowania zależna jest od ich budowy, otoczenia oraz od termicznej stałej czasowej. Dobiera się ich czas hamowania nie wynosił więcej niż 15 sekund dla jednego cyklu hamowania a dla cyklicznego hamowania czas nie może być większy niż 10%. Oczywiście przy doborze rezystorów hamowania bierze się pod uwagę najważniejsze parametry rezystorów czyli rezystancję i moc.

Rezystory hamowania można nabyć w sklepie z falownikami, silnikami i osprzętem do falowników na stronie http://www.sklepFalowniki.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: